Zainteresowała Cię któraś z moich prac? Skontaktuj się ze mną drogą mailową toema53@gmail.com lub pisząc komentarz.
Jeśli praca jest obecnie niedostępna, napisz do mnie, a postaram się zrobić podobną biżuterię specjalnie dla Ciebie!

sobota, 30 listopada 2013

Industrial

Czy ja już mówiłam, że uwielbiam wyzwania? Są cudną inspiracja do tworzenia. Tym razem skusiłam się na wyzwanie Rozkręconych myśli  - industrial. Najpierw trochę poczytałam o stylu industrialnym. Dowiedziałam się między innymi, że wiodące odcienie w tym stylu to szarość, biel oraz wszelkie odcienie piaskowe. Cechuje go minimalizm i brak natrętnych ozdób (a jeśli już się pojawiają, sa to zazwyczaj proste przedmioty lub grafiki przedstawiające techniczne elementy) Chłodne, neutralne kolory, przełamywane odcieniami turkusu (śniedź i patyna) lub ciemnej czerwieni (cegła i rdza). 
Szukając inspiracji i przeglądając zdjęcia widziałam dużo śrubek, sprężynek i tego typu rzeczy, ale stwierdziłam, że zostawię warsztat mojego męża w spokoju ;) stworzyłam własne kółko zębate, no może nie do końca kółko...
Wymodziłam więc taki oto pierścionek. Zamiast tradycyjnego kaboszona - wnętrze mojego starego zegarka z wklejoną czerwoną cyrkonią. A do tego Toho w rozmiarze 11/o Galvanized Aluminium.
Wykonałam też drugą pracę. Tu motywem przewodnim jest łańcuch. Pobawiłam się trochę nim, trochę posrebrzanym drutem i oczywiście musiałam dodać element z moich ukochanych drobnych koraliczków. Fragment łańcuszka, którego każde ogniwko wyplotłam na szydełku z koralików Toho 15/o. Wszystko utrzymane w monochromatycznych barwach.środa, 20 listopada 2013

Samba Rio Rosa

 Przeraziłam się widząc jak dawno mnie tu nie było. To naprawdę miesiąc?! Nawet nie wiem kiedy to zleciało. Najpierw pokłóciłam się z koralikami, a właściwie to one obraziły się na mnie i nie mogłam stworzyć nic sensownego. A potem to już sama nie wiem, tyle zajęć, kiedy już wracałam do domu było ciemno. A zdjęcia w sztucznym oświetleniu nie wychodzą ładnie, zwłaszcza kiedy ktoś jest przeciwieństwem profesjonalisty ;) Coś tam robiłam oczywiście, ale większość rzeczy nie wykończona.


 Dziś udało mi się skończyć mały komplecik. Jest to spory grzebień do włosów (jego średnica wynosi około 9cm) oraz broszka mniejsza bo ma jakieś 6x8cm. Oba kwiatki mierzone bez piórek. Wykonane techniką French Beaded Flowers.


                                              A żywa Samba Rio Rosa wygląda o tak:
 
Jeśli już Samba i Rio to oczywiście karnawał :) jak widać pojawiają się też motywy kwiatowe, koraliki i oczywiście pióra. Tym sposobem przeszłam do sedna czyli wyzwania Kreatywnego Kufra - Brazylia, na które zgłaszam mój grzebień.